Marka Tescil

Marka tescil, sahibinin marka ismini üretimini, dağıtımını, kullanımı, satımı ve ithalatı üzerindeki haklarını korumasına denir. Marka tescil isimleri özellikle sözcükler, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayımlanabilen ve akılda kalıcı şekillerdir.

Marka tescil; artık marka olan firmalar için büyük bir önem kazanmıştır. Birçok kişi ve kuruluş, ticaret unvanının ve ticari işletmenin ticaret sicilinde tescilinin, eş zamanlı olarak marka koruması anlamına geldiğini düşünmektedir. Aslında bilinenin tam tersidir.

Marka Tescil şirketin izini ve piyasa ürünlerinizi farklı yapar . Bir firma farklı markalara sahip olabilir, diğer ürünler için çeşitli markalar kullanabilir. Ticaret unvanı ile aynı isimlerden oluşabileceği gibi, ticaret unvanından tamamen farklı bir isimlerden de marka olarak kullanılabilir

Marka Tescili nedir

Marka Tescili Hakkı, Bir işletmenin vermiş olduğu tüm ürün ve hizmet çalışmalarını temsil eden işaretlerin yasal olarak korunmasına denir.

Marka Tescili nasıl alınır

Marka Tescili Nasıl Nereden Alınır, Ürün yada hizmetlerin isimleri, şekilleri, sloganları, sayıları ve her türlü işaretleri marka tescil alabilme hakkına sahiptir.

Marka Tescili faydaları

Marka Tescili Faydaları, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yapılmaktadır. Şahıs veya tüzel kişilik adına yapılan başvurular farklılık gösterebilmektedir.

Markam Hakkında Bilgi Almak İstiyorum

0 + 6 = ?

(+90) (212) 570 88 82

Ofis telefon numaramız

(+90) (532) 138 48 70

Gsm telefon numaramız

(+90) (212) 452 77 70

Yazışma gönderileri için Fax numaramız